MUZEUM OTWARTE / ANTROPOLOGIA CODZIENNOŚCI 2011

2011-03-24

Polsko-niemieckie warsztaty dla muzealników
MUZEUM OTWARTE / ANTROPOLOGIA CODZIENNOŚCI.

Warsztaty składające się z dwóch parodniowych zjazdów odbędą się jesienią 2011 oraz wiosną 2012 w Ostrołęce i Berlinie.

Warsztaty będą składaly się z dwóch części:

Część pierwsza odbędzie się jesienią w Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce i będzie dotyczyć idei muzeum otwartego w rozumieniu Laboratorium Edukacji Twórczej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Zostanie poprowadzona przez jego twórców Maję Parczewską i Janusza Byszewskiego oraz Ewę Chomicką - antropolożkę, animatorkę kultury, współtwórczynię programu edukacji dorosłych w Państwowym Muzeum Etnograficznym

Część druga będzie dotyczyła sposobów uchwycenia i dokumentowania teraźniejszości – antropologii codzienności. Zorganizowana zostanie we współpracy z Federalna Akademią Edukacji Kulturalnej (Bundesakademie für Kulturelle Bildung Wolfenbüttel) oraz berlińskimi muzeami. Odbędzie się wiosn 2012 w Berlinie.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony, bliższe informacje na temat rekrutacji oraz przebiegu warsztatów podamy wkrótce.

Informacje na temat projektu:

Justyna Nowakowska - koordynatorka projektu

j.nowakowska@mckis.waw.pl